China Sunergy Announces Receipt of Notice of Failure to Meet Nasdaq Listing Standards

China Sunergy

Sunergy Co., Ltd. (: CSUN), a specialized solar cell and module manufacturer, today announced that it had received a letter from the Listing Qualifications Department of the NASDAQ Stock Market, on January 7, 2015 , informing the Company that it does not comply with a Nasdaq listing standard set forth in Nasdaq Listing Rule 5250(c)(2) related to the timely filing of Company’s periodic reports, because the company has not timely filed its Form 6-K for the period ended June 30, 2014.

The Form 6-K is a form administered by the U.S. Securities and Exchange Commission and according to Investopedia, “any information that a foreign company issues to its local securities regulators, investors or stock exchange must also be submitted on the Form 6-K. As such, the 6-K is a catch-all for material information that arises in between annual and quarterly financial reports, which are also submitted to the SEC.  This form essentially allows U.S. investors in foreign securities to have the same access to information that investors in the foreign company’s home market receive. This transparency of information is one of the most important ingredients for an orderly and fair market. 6-K forms often include a duplication of the latest financial reports such as income statements, balance sheets and cash flow statements. “

The Letter requires the Company to submit a plan to regain compliance with respect to the above delinquent report within 60 calendar days of the receipt of the Letter, or prior to March 9, 2015. The Nasdaq Listing Rules provide that the Staff can grant the Company an exception of up to 180 calendar days from the Filing’s due date, or until June 29, 2015, to regain compliance if Nasdaq accepts the Company’s plan of compliance.

ST Staff Writers About ST Staff Writers
This post was prepared by Solar Thermal Magazine staff.

1 Comment

 • Güneş Enerjisi Santrallerinin (GES) ekonomik ömürleri 25 yılın üzerinde kabul edilmekte ve yapılan finansal analizlerde bu süre göz önünde bulundurulmaktadır. 25 yıl boyunca enerji üretecek bir sistemin güç verimliliğindeki çok küçük değişimlerin kümülatif olarak yıllar içindeki etkisi önemli seviyelere çıkmaktadır.

  GES verimliliğini üretilen enerjideki kayıplar belirler. GES kayıpları çevresel koşullardan tasarıma, kullanılan malzemeden işçiliğe, panel yüzey kirliliğinden tozlanmaya kadar bir çok faktöre bağlıdır ve hem yatırımcılar, hem de uygulamacılar tarafından iyi analiz edilmelidir.

  Güneş panelleri, barındırdığı silikon hücreler sayesinde üzerine düşen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine çeviren modüler yapılardır.Fotovoltaik prensibine göre çalışan güneş panellerinin üzerine güneş ışığı düştüğünde panel uçlarında doğru akım üretilir. Her bir güneş panelinin değeri, kullanımı sırasında ürettiği güç tarafından belirlenir. Monokristal, Polikristal yada Amorf yapıda olabilen güneş panellerinin verimleri % 5 ile % 20 arasında değişmekte olup, en yüksek verime sahip olan türü Monokristaldir.Paneller, ortam koşullarının elverişli ve yüzeyinin temiz olması durumunda nominal güçlerini üretebilirler.

  Bu verimlilik oranı zamanla panellerin üzerinde toz, kir, polen, kuş dışkısı ve çeşitli partiküllerin birikip yapışmasıyla azalır. Kirli ve tozlu bir ortamda kurulan ve sürekli açık alanda kalan güneş panellerinde bu gibi sebeplerden ötürü güç yeteneğini % 30 a kadar azaltabilir. Ticari deterjanlar ve çeşitli kimyasal temizleyicilerle panelleri temizlemek zaman alıcı, pahalı, çevre ve personel için tehlikeli hatta panellerin yapısına önemli ölçüde zararlar verebilir.

  İdeal güneş panelleri maksimum verimlilik için düzenli aralıklarla deiyonize saf su ile yıkanarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır, bu özellikle büyük güneş tarlaları için oldukça zor ve zahmetlidir. Fotovoltaik sistemlerde amaç verimliliği maksimum tutup, bakımın ve maliyetin en aza indirilmesidir.

  FOTOVOLTAİK PANELLER VE PARABOLİK GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİ AÇIK HAVADA PEK ÇOK KİRLETİCİ ETKİYE MARUZ KALMAKTADIR.

  -ŞEBEKE SUYU-KUYU SUYU-TAŞIMA SU İLE YANLIŞ TEMİZLEME SONUCU OLUŞAN KİREÇ VE İZLERİ
  -BİTİŞİK AĞAÇLARIN YAPRAKLARI,TOHUMLARI ,İĞNELERİ,REÇİNELERİ VE ORGANİK SALGILARI
  -METEOROLOJİK TOZ TAŞINIMLARI- KURU VE YAŞ TOZ ÇÖKELMELERİ
  -POLEN VE ÇİÇEK TOZLARI
  -OTLARIN VE ÇEŞİTLİ BİTKİLERİN TOHUMLARI
  -ENDÜSTRİYEL HAVA KİRLİLİĞİ
  -ISITMA – SOĞUTMA VE İKLİMLENDİRME SONUCU ÇIKAN İS VE KURUM
  -STABİLİZE YOLLARIN TOZU VE EGZOZ GAZI, DEMİRYOLU HATLARININ ETKİSİ
  -TARIMSAL İLAÇLAMA TOZLARI
  -YÜKSEK NEM VE YÜKSEK SICAKLIK SONUCU OLUŞAN KİRLERİN YAPIŞMASI
  -BÖCEKLER VE KALINTILARI
  -KUŞ PİSLİKLERİ ( TÜRKİYE KUŞ GÖÇ YOLLARI ÜZERİNDE )
  -DENİZ KENARLARINDA, TARIM ARAZİLERİNDE VE HAYVAN KÜMESLERİNE YAKIN YERLERDE TUZ VE AMONYAK İZLERİ
  -UYGUN OLMAYAN EKİPMAN ve PERSONEL İLE YAPILAN TEMİZLİK SONUCU PANELLERDE KIRILMA – MİKRO ÇATLAMA ÇİZİLME VE KİMYASAL KULLANIMI SONUCU KOROZYON

  Güneş panellerinin ultra Deiyonize saf su ile yıkanarak temizlenmesi hakkında yeterli tecrübe ve gerekli mobil ekipmana sahip firmam ülkemizde henüz yeni olan güneş paneli temizliğinde büyük bir destek ve yardımcınızdır.

  O.Nuri BOZKURT http://www.onticaret.com.tr
  0505 628 0967 [email protected]
  0312 473 6403 [email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.